Podsumowanie

Reżyseria: Jeffrey Jacob Abrams

Podsumowanie

Postautor: skywalker » 22 gru 2015, 12:59

Jak oceniacie film star wars the force awaken?
skywalker
Pomocnik biblioteczny

Re: Podsumowanie

Postautor: skywalker » 22 gru 2015, 21:05

Zanim jeszcze ktoś coś napisze to powiem że to podobny film do nowej nadziei.
skywalker
Pomocnik biblioteczny

Postautor: KyleKatarn » 23 gru 2015, 0:07

Nie chce być chamski. Ale odkryłes Amerykę! Fabuła tego epizodu to przekształcone nieco wydarzenia z fabuły ep. 4. Tak samo będzie z ep. 8 i ep. 9. Bystra osoba może sie domyślić, że Kylo Ren będzie jakimś krewnym Rey, a potem dzięki niej powróci na JSM.
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: skywalker » 29 gru 2015, 15:53

Jedna tylko rzecz mnie dręczy. W analizie trailera Yako mówił że nie ma w trailerze Lucka. Więc kto to był ten z robo-ręką?
skywalker
Pomocnik biblioteczny

Postautor: KyleKatarn » 01 sty 2016, 15:38

Ja!!
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: Mustafar29 » 10 sty 2016, 11:18

Najpierw należy zadać sobie pytanie, czy film mi się podobał. Warto było go obejrzeć? Przeważały minusy, czy plusy? Co było największym pozytywem? Postarajmy sobie wszystko poukładać po kolei.

Film opowiada o losach młodej zbieraczki złomu rodem z Jakku, imieniem Rey. Młoda, utalentowana, i nie oszukujmy się — niebrzydka dziewczyna, odgrywana przez bardzo utalentowaną aktorkę. Obok jej boku dzielnie stoi Murzyn Finn, były szturmowiec, który porzucił swoje dozgonne oddanie Najwyższemu Porządkowi po śmierci jednego ze swoich szturmowczych kompanów. Poe Dameron to bardzo utalentowany pilot Ruchu Oporu. Niestety, mało jest o nim filmie, gdyż zaraz na początku uznany jest za nieżywego.

Najwyższy Porządek, z fanowskim tłumaczeniem "Pierwszy Porządek", "Pierwszy Ład" (tłumaczenie również oficjalnie stosowane, niestety zostało anulowane), "Nowy Zakon" to organizacja powołana przez Snoke'a, mężczyznę nieznanej rasy, odpowiednika imperatora. Dumnie pilnują jego porządku zamaskowany Kylo, przywódca rycerzy Ren, oraz generał Hux. Snoke jest osobnikiem wrażliwym na Moc. Kylo, urodzony jako Ben jest jego uczniem.

Ruch Oporu to organizacja finansowana przez nową Republikę. Ma on za zadanie sprzeciwić się rosnącemu w siłę Najwyższemu Porządkowi. Niech nie zmyli Was nazwa: siły First Orderu i Ruchu Oporu równoważą się.

Po stronie Ruchu Oporu dziarsko stoją znane nam wcześniej postaci, takie jak admirał Gial Ackbar, Leia Organa, C-3PO, R2-D2 (który po tajemniczym zaginięciu Luke'a zapadł w robocią śpiączkę) oraz gwiazda epizodu, Han Solo.

Akcja zaczyna się na Jakku. Poe ma zdobyć od starego znajomego część mapy prowadzącej do lokalizacji zaginionego Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Niestety dla niego, zły Kylo Ren zjawia się tuż za nim. Porwany pilot w ostatniej chwili oddaje mapę swojemu droidowi, BB-8towi.

Droid, jak nietrudno przewidzieć trafia w ręce Rey. Po niedługim czasie na Jakku powraca także Poe i Finn, który w końcu poznał swoją dobrą stronę. Poe zostaje uznany za zaginionego w akcji, a Rey i Finn uciekają Sokołem Tysiąclecia przed First Orderem. Na statek trafia także Han i Chewbacca.

Po perypetiach z piratami, przyjaciele docierają do pirackiego zamku Maz Kanaty, odpwiedniczki Yody, nie-Jedi, a jednak znającej się na fachu. Ona, nie wiedzieć skąd, daje Rey miecz Luke'a, który zaginął na Bespinie. Po zniszczeniu bazy i porwaniu Rey przez Pierwszy Ład, w połowie filmu wynika nowy priorytet.... zniszczenie Trzeciej Gwiazdy Śmierci bazy Starkiller, która wysadza planety należące do nowej Republiki.

Tymczasem Rey uczy się korzystać z Mocy. Przekabaca szturmowca jak Obi-Wan w Nowej nadziei. Po przyjściu na Trzecią Gwiazdę Śmierci bazę Starkiller Hana, Chewbacki i Finna, wspólnymi siłami Rey zostaje uwolniona. Potem Kylo wyciąga miecz i zabija swojego ojca, Hana. Kiedy płakał, aby przekabacić tatusia, od razu wiedziałem że go zabije....

Po zniszczeniu bazy, Finn i Rey walczą z Kylo. Ten jednak nie okazał się aż tak potężny. Pada ranny na ziemię, z blizną na pół twarzy. Nie tylko on jest ranny. Finn ma ranę na całe plecy.

Snoke chyba nie odniósł zwycięstwa.... Pierwszemu Ładu został jeden niszczyciel i mała armia. Nowa Republika straciła stolicę, a Ruch Oporu zyskał zwycięstwo oraz Luke'a Skywalker, do którego wyruszyła Rey.

Film świetny! 10/10. Wiem, że "żaden ze mnie fan" oceniając w ten sposób film. Cóż, czytając opinię w necie bardzo się zniechęciłem do bazy Starkiller. W końcu jednak zmieniłem zdanie - pokazano nam pół-planetę, pół-stację. Liczne nawiązania do Nowej nadziei dodają do filmu smaczek oryginalnej trylogii. Liczne dowcipy są czasem suche, ale przynajmniej nie ma tu tego.... Dżem-Dżema.

Na sondach pokażą się też moje różne opinie i podejrzenia na temat filmu. Dozo!
Mustafar29
Researcher

Wróć do Przebudzenie Mocy