Nowe szablony

Always in motion is the future...

Nowe szablony

Postautor: Adakus » 07 kwie 2013, 11:10

Pisałem już o tym wcześniej. Stare szablony są już trochę przestarzałe, niedbałe i niepełne. Proponuję opracowanie nowych. Teraz pytanie, kto się tym zajmie? Mogę ja, ale jestem tylko archiwistą i raczej przydałaby się współpraca z jednym z redaktorów biblioteki.
Druga kwestia, to to że niespecjalnie znam się na technicznych aspektach. Stworzenie od podstaw nowego szablonu byłby dla mnie problemem, jednak skopiowanie z Wookie to już jednak nie. Jeśli jest zielone światło na zwykłe zrzynanie, to biorę to na siebie.
Trzecia sprawa, to na początku przydałoby się opracować jakie nowe szablony tworzymy i co w nich umieszczamy.
Awatar użytkownika
Adakus
Researcher

Re: Nowe szablony

Postautor: Adakus » 07 kwie 2013, 15:35

OK, załóżmy że będziemy modernizować infobox za infoboxem. Utworzę nowy szablon odnośnie Gier video, Jeśli nie będziesz miał uwag, wprowadzę zmiany w hasłach dotyczących gier, a ty skasujesz stary. Jeśli jednak szablon będzie za bardzo odstawał od stylu już istniejących (chcę zmodernizować też ich wygląd), to porzucimy pomysł wprowadzania nowych szablonów i będziemy tylko wprowadzać ewentualne poprawki do starych.

Chciałbym zaznaczyć na początku, że chcę przenieść system infoboxów i niektórych szablonów z Wookiee, są one bardziej dopracowane pod względem technicznym i wizualnym. Sporo roboty, wiem. Dlatego ustalmy czy tego chcemy i potrzebujemy. Ja chcę i uważam że podniesie to atrakcyjność biblioteki. Nie chcę jednak na siłę forsować tak daleko idących zmian. Opieranie się całkowicie na szablonach anglosaskiej wiki pozwoli skrócić czas pracy nad całym projektem, jednak nie wiem czy nie będzie to sprzeczne z duchem Ossusa, który znany jest z awersji do pomysłów i praktyk Wookiee.
Awatar użytkownika
Adakus
Researcher

Postautor: Yako » 08 maja 2013, 11:22

Niektórych elementów szablonów z Wookie nie da się u nas zastosować. Kiedyś to sprawdzaliśmy. Silnik Wikia jest baaaaardzo zmodyfikowany i po prostu bez szaleńczych modyfikacji w Ossusie wiele gadgetów u nas nie zadziała.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: The Sith of Siths » 25 maja 2013, 21:23

Ja też uważam, że stare szblony (np. Szablon:Następcy, którego nową wersję zaproponowałem w jego dyskusji) należałoby zmodyfikować. Za to ja sam proponowałem nowy Szablon:Rasa Yody, nawet powiem więcej - mam pomysły na nowe szablony!
The Sith of Siths
Researcher

Postautor: Yako » 02 cze 2013, 13:34

A jakie to pomysły?
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Darth Bane » 02 cze 2013, 14:12

Jak o nich wspominasz to je przedstaw :D
I am dead... and reborn, over and over. Jedi... Sith... many lifetimes.
Awatar użytkownika
Darth Bane
Archiwista

{{outlink}}

Postautor: The Sith of Siths » 18 sty 2014, 16:11

Nie wiem, czy będziecie chcieli "outlinka", ale podyskutujmy. Chodzi o to, żeby można było tworzyć linki zewnętrzne bez tej niebieskiej strzałki. Można przy okazji dodać tekst, który ma się pojawić, jeśli ktoś na tego linka najedzie. Można by używać tego szablonu w szablonach typu tekiego (---> http://starwars.wikia.com/wiki/Template%3ADatabank), jeżeli w przyszłości będzicie takowe robić, lub w tekście (baaardzo rzadko używa się jednak linkówzewnętrznych w tekście). Inne iformacje znajdziecie w tych linkach:
http://pl.szablony.wikia.com/wiki/szablon:outlink
http://pl.śródziemie.wikia.com/wiki/Szablon:Outlink - jeżeli pierwszy szwankuje (w sekcji "Przykład użycia"), to tu jest OK.
The Sith of Siths
Researcher

Postautor: Mario » 18 sty 2014, 16:48

W tym momencie linki tworzy się wstawiając dwa znaki, po co to komplikować? Szczególnie, że ta strzałka w sumie pomaga, bo wyraźnie wskazuje, że mamy do czynienia z linkiem do zewnętrznej strony, czasem pojawiają się też dodatkowe symbole (przy linkach do postów z facebooka czy pdfów). A w tekście linków zewnętrznych używa się naprawdę sporadycznie.
Mario
Strażnik Biblioteki
Strażnik Biblioteki

Postautor: Yako » 20 sty 2014, 1:03

Także uważam, że strzalka nie przeszkadza a pomaga. Wiesz, że wychodzisz z Biblioteki. A już raz na ruski rok ta strzałka jest zbędna, to wtedy już można się pobawić z css i plainlinks.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Wróć do Inicjatywy, plany, pomysły