Propozycje drobnych zmian w bibliotece

Always in motion is the future...

Re: Propozycje drobnych zmian w bibliotece

Postautor: Imperialny » 16 kwie 2013, 19:00

Nie za bardzo mogę pisać na stronie biblioteki i tego też dotyczy mój post Czy będzie wersja mobilna, bo o ile przeglądanie nie stanowi problemu to pisanie i wprowadzanie zmian w hasłach już tak?
Imperium, które starszy kapitan Thrawn wykuwa w miejsce zła, jakie przenika nasze światy, to nie to Imperium, które postanowiliście opuścić.Temu Imperium chętnie służymy.Jesteśmy gotowi za nie zginąć.
Imperialny
Młodszy archiwista

Postautor: Yako » 17 kwie 2013, 14:30

Nie planujemy wersji mobilnej. Wiem, żeby się przydała, bo czasem sam używałem Ossusa na komórce... Ale MediaWiki nie pozwala na łatwe stworzenie takiej wersji a programistycznych mocy przerobowych nie mamy.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Adakus » 27 lip 2013, 16:14

Ostatni czasy stworzyłem dość sporo haseł odnośnie publikacji czyli albumy i przewodniki. Jak dobrze pamiętam starano się unikać tytułowania nazw haseł ze ''Star Wars''. Ja jednak wróciłem do tego, częściowo nieświadomie. Dlatego też mam zapytanie, czy poprawić te hasła i usunąć z nich te dwa słowa?
Awatar użytkownika
Adakus
Researcher

Postautor: Mario » 28 lip 2013, 11:50

Trzeba się nad tym trochę zastanowić i przemyśleć poszczególne przypadki. O ile dodawanie "Star Wars" do tytułów powieści, gier czy komiksów nie ma sensu, bo to sztuczne wydłużanie nazw artykułów (nawet na Wookiee podchodzą do tego mało konsekwentnie), o tyle np. przy magazynach (Star Wars Komiks/Gamer/Insider) jest on niezbędny - stanowi integralną część nazwy. I pod tym względem powinniśmy to rozpatrywać - jeżeli "SW" jest jedynie tytułem nadrzędnym, sygnalizującym przynależność pozycji do uniwersum, to opuszczamy (zwykle jest tam wtedy dwukropek). W innych przypadkach zostawienie nazwy bez "SW" wyglądałoby dość dziwnie, poza tym człon te jest integralną częścią nazwy - patrz wspomniane magazyny.
Mario
Strażnik Biblioteki
Strażnik Biblioteki

Postautor: Adakus » 03 sie 2013, 14:18

Chodzi mi o takie hasła jak [ossus]Star Wars Art: Concept[/ossus] i inne odsłony z tej serii, czy [ossus]Star Wars: Frames[/ossus]. Druga sprawa to to, że są one w kategoriach wyświetlane pod literą S, jeśli nie ustawi się innego porządku..
Awatar użytkownika
Adakus
Researcher

Postautor: MrComet » 24 wrz 2013, 17:39

Mam pewien pomysł a gdyby tak otworzyć nowy dział na forum gdzie będą oceniane komiksy które aktualnie są w sprzedaży? :?:
Tak gram cały czas w Battlefront II
Tak mam rangę General
Tak mam 15.000 point
Tak w medalach przy War Hero widnieje napis Legendarny
Ale to i tak nie równa się potędze Ciemnej Strony Mocy
Awatar użytkownika
MrComet
Researcher

Postautor: Adakus » 04 sty 2014, 16:50

Nowy rok już za nami, więc przydałoby się rzucić jakimiś pomysłami zmian.

- wzorem Wookiepedii, myślałem o podziale Jedi i Sithów wg. tylko dwóch kategorii, czyli na przed i po reformacji russańskiej. Może być inne rozwiązanie, bo te aktualne albo dotyczą konfliktu (Jedi ery nowych wojen Sithów), albo danej osoby (Jedi ery Revana) do których powinni należeć też Starożytni Jedi jak i Jedi ery odrodzonego Imperium Sithów. W pierwszym przypadku niewielka różnica czasu, a w drugim Revan żyje w czasie akcji TORa.

- Mario wspominał o pracach nad szablonem informujący o brakującym streszczeniu w haśle. Można byłoby go ukończyć i możliwie dodać też do jego struktury info o Zawartości. W stylu to hasło wymaga poszerzenia o streszczenie lub zawartość, lub jedno i drugie ;).

- Zbliża się premiera epizodu 7, Marvel przejmuję komiksy, wiec wysoce prawdopodobne jest że aktualny kanon pójdzie w rozsypkę. Możemy już zacząć się przygotowywać do tej bestialskiej interwencji i opracować szablon odnośnie określenia kanonu, czyli najwyższy kanon filmowo/serialowy. Coś podobnego jak w przypadku problemu określenia czasu akcji wydarzeń w serialu TCW.
Awatar użytkownika
Adakus
Researcher

Postautor: Yako » 21 sty 2014, 13:09

Co do szablonu dot. Kanonu - fakt trzeba się nad tym zastanowić. Bo rzeczywiście w okolicach e7 z kanonem mogą być problemy...
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Poprzednia

Wróć do Inicjatywy, plany, pomysły