Rada Jedi z epizodu II i III

Mroczne widmo, Atak klonów, Zemsta Sithów

Re: Rada Jedi z epizodu II i III

Postautor: Oloorin » 01 lut 2013, 2:22

A ja będę dalej zdania, że to nie żadna arogancja czy butność ale potęga Sidiousa, której udało się oprzeć jedynie niewielu jest tu przyczyną słabości Zakonu. Mało komu udało się przeciwstawić tej potędze nawet po odkryciu tożsamości Palpatine'a. Podczas R66 Ki-Adi-Mundi czy Alayla Secura rzeczywiście nie mieli szans obrony przed takim gradem strzałów, ale to że Plo Koon dał się zestrzelić wyjątkowo mnie boli :cry:
"Unarmed...? Boba Fett is never unarmed."
Awatar użytkownika
Oloorin
Starszy researcher

Postautor: BlueCze » 05 lut 2013, 16:26

Rada za bardzo się skupiała na działaniach wojennych, osłabiając tym samym swoją wrażliwość na Moc. Mieli wybór, skupić się na odnalezieniu Sitha i (możliwe) dać wygrać Separatystom, albo walczyć. Czy wybrali słusznie, ciężko ocenić. Znając zdolności Sidiousa możliwe, że i tak by go nie znaleźli a Republika dodatkowo przegrałaby wojnę. Palpatine dobrze to wszystko obmyślił, to trzeba mu przyznać. Rada nie miała wręcz szans wyjść z tej sytuacji zwycięsko.
"Don't try! Do, or do not. There is no try." - Yoda
Awatar użytkownika
BlueCze
Researcher

Postautor: Darth Krikomand » 05 lut 2013, 16:36

W Radzie było 12 Mistrzów Jedi... jeden żyjący 900 lat i jeden, który zabił Sitha będąc uczniem. Co do ich szans, że były małe spierałbym się.
Ja jestem Revan Odrodzony, przy mnie jesteś nikim.
Awatar użytkownika
Darth Krikomand
Strażnik Forum

Postautor: janusz87 » 05 lut 2013, 17:11

Tutaj się z ogólnie się we wszystkim zgodzę lecz niestety sidious był bardziej sprytny i mądrzejszy niż wszyscy to sobie mogli wyobrazić lecz z jednym się nie zgodzę, co do pusty Revana jedi nie mogli wyczuć w mocy atak klonów gdyż wobec jedi klony praktycznie wogóle nie przejawiały wcześniej negatywnych emocji :/ takich jak sith-owie .

"co do pusty Revana jedi nie mogli wyczuć w mocy atak klonów" proszę Cię... pisz po polsku - Krikomand
janusz87
Pomocnik biblioteczny

Postautor: Yako » 07 lut 2013, 10:44

Ja jestem generalnie bardzo ciekaw nie pokazanych na filmach zależności pomiędzy Zakonem a Kanclerzem. W epizodzie 1 zbudowano (przynajmniej ja miałem takie wrażenie) taki obraz rady Jedi, jako tworu niezależnego, a słowo Yody było najbardziej poważane i z nim liczyli się wszyscy mistrzowie. Tymczasem w Epizodzie 3 Kanclerz swobodnie wpływa na obsadę stanowisk w Radzie Jedi (umieszcza w niej Anakina). To jak to z tą Radą jest?
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Darth Revan » 07 lut 2013, 10:58

Może dlatego , że w III miał już te swoje Wyższe Uprawnienia i bardziej "dbali" o jego słowa.
"Only I have been both Jedi and Sith and found clarity in the Force."
Obrazek
Awatar użytkownika
Darth Revan
Młodszy archiwista

Postautor: Darth Krikomand » 07 lut 2013, 13:09

Po prostu machinacje Dartha Sidiousa zmieniły wiele rzeczy właśnie na takie podległe mu. Był postacią zbyt ważną podczas wojny, aby nawet Rada Jedi mogła mu się przeciwstawić ;/ Zgadzam się z tym, że to Yoda jej przewodził nieoficjalnie, ale było to słuszne.
Ja jestem Revan Odrodzony, przy mnie jesteś nikim.
Awatar użytkownika
Darth Krikomand
Strażnik Forum

Postautor: Yako » 10 lut 2013, 11:41

Ale zobaczcie analogię do "ziemskich parlamanentów", kiedy to Walka o stołki jest czasem brutalna i jak ktoś uzyska zbyt wielkie przywileje to natychmiast pojawia się wielka opozycja. Działania Kanclerza były niewygodne dla wielu jednostek. Aż dziw bierze, że ta wewnętrzna opozycja była tak słaba i malutka (Bail Organa i Mon Mothma) Tutaj mi się nie zgadza. To wszystko było zbyt idealne...
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Stormtrooper » 10 lut 2013, 11:55

Moim zdaniem Rada nie zawaliła po całości... Mogę tu zgodzić się z większością wypowiedzi. Zasada Bane'a, była genialna, Sidious był przepotężny. Sam Yoda rzekł "zasłona ciemnej strony mocy opadła". Co do R66 i powołania Wielkiej Armii, jedna śmierć była "nierealistyczna" wszyscy wiemy która, a co do powstania WA to nie pamiętam, ale sytuacja trochę była pogmatwana przez Sidiousa i Dooku. Armia Klonów miała dożywotwnią wierność Republice, a Palpatine w pewnym momencie "był" republiką.

Nie stawiasz wcale spacji PO interpunkcji... - Yako
Awatar użytkownika
Stormtrooper
Researcher

Postautor: Yako » 14 lut 2013, 10:17

Nadal to dla mnie trochę zbyt naiwne. Zobacz w "ziemskim świecie" każda decyzja jest szeroko komentowana, nawet, przez tak zwane media niezależne. O decyzjach "poważnych" - na przykład wysłanie polskich żołnierzy na misję do Afganistanu dyskusje są poważne i nie milkną. A w Star Wars - wybucha wojna, ogłaszana jest dyktatura i jedynymi osobami którym to przeszkadza jest Amidala i Bail Organa. Jakaś mała ta opozycja. W każdej dyktaturze opozycja jest. Mniej lub bardziej niejawna, ale jest.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Trylogia prequeli