Tytuł

Reżyseria: Rian Johnson

Tytuł

Postautor: Revais » 24 sie 2015, 19:26

Czy pamiętacie może ile przed premierą Przebudzenia Mocy został podany tytuł? Zastanawiam się, kiedy poznamy nazwę VIII części Star Wars. Zanim ktoś zacznie wypisywać, że za wcześnie na tytuł, to scenariusz jest już gotowy. Na jednym ze zdjęć z Star Wars Celebration (chyba) było zdjęcie Lucasa, z paroma innymi osobami. Ktoś z nich miał koło nogi scenariusz do VIII Epizodu....
Revais
Strażnik Forum

Re: Tytuł

Postautor: KyleKatarn » 24 sie 2015, 19:28

apropos scenariusza pisałem w poprzednim poście. tytuł był (jeśli mnie pamięć nie myli) na około rok przed premierą. dokładne info jest na ossusie.
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: KyleKatarn » 24 sie 2015, 19:33

sprawdziłem na ossusie tytuł angielski zdradzono w listopadzie 2014.
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: Revais » 24 sie 2015, 19:34

Dzięki... :D
Revais
Strażnik Forum

Postautor: KyleKatarn » 24 sie 2015, 19:37

jeśli info o tytule ma się pojawić w zbliżonym tempie to podadzą tytuł w kwietniu 2016.
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: Revais » 24 sie 2015, 19:39

Podejrzewam, że taką informację zostawią na Celebration, albo Star Wars Day... Ale jest szansa że tytuł poznamy w grudniu, na premierze VII cżesci
Revais
Strażnik Forum

Postautor: KyleKatarn » 24 sie 2015, 19:44

chyba nie podadzą tak szybko tytułu ponieważ tuż po premierze duża część osób (znając tytuł) mogłaby rozszyfrować fabułę. oczywiście mogliby rozszyfrować tylko gdyby tytuł był taki oczywisty jak Przebudzenie Mocy.
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: Revais » 24 sie 2015, 20:04

Co można rozszyfrować z tytułu Przebudzenie Mocy? Że wrócą użytkownicy Mocy, i walka dobra ze złem rozpocznie się na nowo? To było do przewidzenia od początku. Czym byłyby Gwiezdne Wojny bez Jedi, mocy i walki dobra ze złem... :D. Przyjrzyjmy się innym tytułom.

Mroczne Widmo:
Też nie widać nic oczywistego, ale to przez tłumaczenie. Jeśli The Phantom Menace przetłumaczymy jako Widmowe Zagrożenie, to możemy dojść do wniosku, że jakiś wróg wyjdzie z ukrycia, z mroku, w tym wypadku są to Sithowie, którzy przez 1000 lat się ukrywali.

Atak Klonów:
Ten tytuł mówi jeszcze mniej niż poprzednik. Nie mając żadnych informacji z planu, itd nie jesteśmy w stanie nic określić. Ata - Ok, ale Klonów, jakich klonów, klonów czego? Jedi!?. No chyba nie...

Zemsta Sithów:
Oglądając wcześniejsze części, możemy dojść do wniosku, że Dooku, i jego tajemniczy mistrz zemszczą się na Jedi, znając dalsze części (4-6) wiemy w jaki sposób.... Ale po tytule też nic za wiele

Nowa Nadzieja:
Tu widać od razu, że do gry wchodzi nowa osoba. Ale nic poza tym...

Imperium Kontratakuje:
Po zakończeniu Nowej nadziei, gdy widzimy Tie Dartha Vadera od razu wiadomo, że Imperium będzie chciało w dalszym ciągu chciało zniszczyć Rebeliantów. Sam tytuł nie daje nam nic więcej

Powrót Jedi/Zemsta Jedi:
Oba tytuły wprost nam mówią kto wygra Galaktyczną Wojnę Domową, oraz to że Luke stanie się pełnoprawnym Jedi, i wyszkoli nowe pokolenie obrońców galaktyki... To jest drugi z tytułów, który w prost zdradza nam zakończenie filmu...
Revais
Strażnik Forum

Postautor: KyleKatarn » 24 sie 2015, 20:22

okej mam tylko jedną uwagę czy nie uważasz, że tytuł Imperium Kontratakuje od razu zdradza zakończenie filmu?
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: Revais » 24 sie 2015, 20:23

Nie? Dlaczego? Już po końcówce Nowej Nadziei wiadomo że reszta imperium będzie szukała Rebelii...
Revais
Strażnik Forum

Następna

Wróć do Ostatni Jedi