Dziedzictwo

Niezliczone komiksy...

Dziedzictwo

Postautor: Darth Krikomand » 29 sty 2013, 15:19

Co sądzicie o całej serii Legacy? Czego oczekujecie po niej? Ja chciałbym, by Zakon Jedi się odrodził do potęgi sprzed Rozkazu 66, może kolejny Skywalker tego dokona. :D
Ja jestem Revan Odrodzony, przy mnie jesteś nikim.
Awatar użytkownika
Darth Krikomand
Strażnik Forum

Re: Dziedzictwo

Postautor: Theed » 29 sty 2013, 16:51

Moim zdaniem Dziedzictwo (mówimy oczywiście o oryginalnym, a nie o sequelu) jest świetne. Pełno w niej interesujących postaci (no może oprócz Marasii), ciekawa i szybka fabuła oraz klimat bardzo ściśle trzymający się SW. Autorzy starali się, moim zdaniem bardzo udanie, trzymać informacji podanych w innych dziełach związanych z SW.
Dziedzictwa II nie miałem jeszcze okazji obczaić sobie, ale obawiam się, że się zawiodę.
Awatar użytkownika
Theed
Strażnik Biblioteki
Strażnik Biblioteki

Postautor: Darth Destructor » 03 lut 2013, 1:40

Zeby dokonał tego Skywalker? nie dokona tego zakon odrodzi się bez niego zresztą Cade mówił cytat: ,,Nie jestem ani Jedi ani Sithem'' dlatego nie spodziewał bym się po nim nawrócenia. Jeśli już to może po jego synu/córce jeśli jakaś będzie i może nie będzie człowiekiem tylko zeltronem/ąką? to by było ciekawe
Nie masz ze mną szans odłóż miecz świetlny/blaster i oddaj się w moje ręce to może tylko Cię zabije
Darth Destructor
Pomocnik biblioteczny

Postautor: cwany lis » 03 lut 2013, 13:35

Jako fan przeczytałem całą serię z obowiązku co nie zmienia faktu, że jest całkiem niezła. Jednak przesunięcie akcji tyle lat do przodu w stosunku do serii książkowych [bo to one przede wszystkim kontynuują historię filmowych bohaterów] trochę jednak umniejszyło znaczenie najnowszych serii a szczególnie "the Legacy of the Jedi" gdzie Zakon Jedi toczy zażartą walkę z Sithami (i nie tylko ...) a my czytelnicy już wiemy, że wysiłek idzie na marne bo za niecałe 100 lat "źli" zdziesiątkują użytkowników jasnej strony mocy. Ale taka historia walki dobra ze złem w tej galaktyce ciągle zatacza koło więc można to przeboleć.

Rozczarowuje jednak epilog w postaci mini-serii pt. "War" który powstał przede wszystkim po to by ekspresowo pozamykać wszystkie wątki z "Dziedzictwa" - teraz przydałaby się nowela opisująca ciąg dalszy tych co przeżyli szybki final bo i jest co drążyć - niejeden zły uszedł z pogromu - moi faworyci uchronili się od śmierci 8-)
Awatar użytkownika
cwany lis
Starszy researcher

Postautor: Keran » 25 mar 2013, 16:23

No, to debiutancki występ Ani Solo już za nami. Kto czyta komiksy ten wie, że okładki kłamią - w tym wypadku okładkowa Ania wygląda na dobre pięć lat więcej, niż Ania ze środka komiksu, i jej młody wiek był dla mnie największym zaskoczeniem.
Ale przede wszystkim szybko wyrasta na sympatyczną postać, choć scena w której deklaruje jak się nazywa strzelając (...jako pierwsza :) ) do przypadkowego gościa wyszła autorom trochę sztucznie.

Poza tym drugi, równie ważny wątek komiksu opiera się, niestety, na Sithach. Wiadomo, że po wojnie musiało ich trochę w Galaktyce zostać, ale jeśli autorzy deklarują (ot choćby na stronie z listami) czym życie Ani różni się od żywotu jej dalekiego kuzyna Cade'a, to mogli przynajmniej w pierwszej historii powstrzymać się przed wikłaniem w to wszystko Sithów. Ale, abstrahując od tego co bym wolał widzieć w komiksie, to co w nim jest jest całkiem niezłe i intrygujące. Choć przede wszystkim intryguje pytanie "po cholerę on go zostawił przy życiu" - w tej chwili liczę, że chodzi o coś sprytnego, a nie o tradycyjny błąd Tych Złych pt. "skoro jesteś w mojej mocy to cię nie zabiję, tylko będę więził w nieskończoność, bo i tak na pewno nie uciekniesz". Nic mi nie wiadomo o autorze scenariusza, więc nie wiem, czego się spodziewać. Na razie trzymam kciuki.

Dostajemy również przebłysk ze spotkania triumwirów. I w sumie jest on niepotrzebny. Znowu, jeśli z perspektywy Ani mamy poznawać "obrzydliwie tłuste podbrzusze Galaktyki" to pokazywanie narady władców w pierwszym numerze z tym nie współgra. Wystarczyłby holograficzny przekaz z początku numeru.

(Mała dygresja - tego K'Kruhka to strasznie muszą w Dark Horsie lubić, nie dość, że go wskrzeszali ze trzy razy, nie dość, że to chyba jedyna postać z epoki wojen klonów która wciąż biega w Legacy, to jeszcze na koniec dają mu koronę. Wyrasta zgoła na głównego bohatera całych Gwiezdnych wojen. ;) I jeszcze przy okazji - wyjaśniono kiedyś, co robił w czasach Rebelii i potem, od uchwalenia Nowej Republiki do 30-40 ABY? Myślałby kto, że mógłby pomóc Luke'owi w odbudowywaniu Zakonu... Czekam na jakiś spektakularny retcon. Chyba, że siedział sto lat na bezludnej planecie.)

Słowo na zakończenie - oryginalne Legacy było jednym wielkim remiksem wątków z całej oryginalnej trylogii, z którego dopiero gdzieś w drugiej połowie serii Ostranderowi udało się wykrzesać jakąś nową jakość. Tutaj zaczyna się w trochę innych klimatach i może przez to wiążę duże nadzieje z tą serią. Pożyjemy - zobaczymy. W każdym razie Ania jest spoko.
- Come on, let's go assemble the cannon fodder.
- That's not what we're calling them, sweetie.
- Not to their faces. What am I, insensitive?
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: cwany lis » 02 kwie 2013, 22:44

Już przygody Ani są ? Zaraz sprawdzę bo na razie przerabiam Dawn of Jedi.

Co do K'Kruhka to też jestem ciekaw czy Luke odwiedził tą ich sekretą świątynię Jedi znaną z komiksów Legacy. W serii książkowej Fate of the Jedi zdaje się nic nie wspominają o tej wolnomularskiej instytucji :)

No nic idę do kiosku 8-)
Awatar użytkownika
cwany lis
Starszy researcher

Postautor: cwany lis » 03 kwie 2013, 21:45

Pierwszy numer nowej serii przeczytany - Ania jest super 8-) Rysunki też mi się podobają - takie "chropowate" i trochę niechlujne, gdzieś już widziałem ten styl. Zapowiada się dobrze i na pewno będę czytał na bieżąco.
Awatar użytkownika
cwany lis
Starszy researcher

Postautor: Mroczny Lord » 04 lip 2013, 9:33

Może mi ktoś powiedzieć co się stało gdy Darth Kryat, dorodzony, już bez zbroji hełmu itd, wyglądający praktycznie jak ponad 130 lat wcześniej jako A'shard Hettt zabija dwoma mieczami, o klikndze Czerwonej i Zielonej Dartha Wyyrlok'a.
Co się potem dzieje bo potem źródło jest z Extremes and War, a nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Awatar użytkownika
Mroczny Lord
Starszy researcher

Postautor: Keran » 06 lip 2013, 23:30

Zebrał siły do ostatecznego uderzenia przeciwko sprzymierzonym siłom Imperium Fela, Sojuszu i Zakonu Jedi. W czasie bitwy stoczył ostateczny pojedynek z Cade'em Skywalkerem i zginął z jego ręki. Zabity mieczem świetlnym o zielonej klindze. Siły sprzymierzonych wygrały bitwę, a wraz z nią wojnę, i odzyskały kontrolę nad galaktyką.
- Come on, let's go assemble the cannon fodder.
- That's not what we're calling them, sweetie.
- Not to their faces. What am I, insensitive?
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: Mario » 11 wrz 2013, 15:40

Szybkie pytanie do czytelników "Dziedzictwa" - jedna z historii wchodzących w skład serii, "The Fate of Dac", wciąż wisi w Bibliotece pod oryginalnym tytułem. Posiadacz 10 tomu serii, "Skrajności", który poda oficjalne tłumaczenie tytułu tej historii otrzyma wirtualne ciasteczko z Kuat ;)
Mario
Strażnik Biblioteki
Strażnik Biblioteki

Wróć do Komiksy