cz. IV-VI - "efektowna" bajka?

Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi

Re: cz. IV-VI - "efektowna" bajka?

Postautor: QuinlanVos » 05 lip 2013, 5:13

Ahhh, te wakacje.
Awatar użytkownika
QuinlanVos
Researcher

Re: cz. IV-VI - "efektowna" bajka?

Postautor: Yako » 04 kwie 2014, 11:38

Ja też się mocno zastanawiałem kiedyś co takiego pasjonującego jest w Star Wars. I im bardziej się zastanawiam, tym bardziej... nie wiem. W sensie nie jestem w stanie wskazać jednej konkretnej rzeczy. Gdybym miał wskazać kilka, to z pewnością byłoby to:
- Porównanie do czasów w jakich powstało (lata 70. i jakie efekty specjalne!)
- Pojemność świata. George stworzył coś, co znacznie wykracza poza film. I nie mam tutaj na myśli całego EU. Star Wars rozszerza świat automatycznie. Jak tylko obejrzysz film, to zaczynasz o tym myśleć i wyobrażać sobie własne przygody w tym świecie. I ie potrzebujesz do tego żadnych (lepszych lub gorszych) komiksów czy książek. Dzięki doskonałemu połączeniu nowych i znanych już motywów.
- No i miks technologii ze swoistą magią / baśnią. To połączenie Georgowi wyszło. Bo na przykład steampunk zupełnie do mnie nie przemawia.

(a tak BTW, to niezła archeologia na forum)
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Poprzednia

Wróć do Oryginalna trylogia