Armada

Star Wars Miniatures, X-Wing, SWMB...

Armada

Postautor: Imperialny » 30 wrz 2014, 22:43

Gra która wyjdzie w 2015, figurkowa walka statkami, co o niej sądzicie, kolejna gra która co i rusz będzie wymagała kupna dodatkowych figurek, o co w niej będzie chodzić, wstępne opinie.
Póki co jestem do niej nastawiony pozytywnie, szczególne wrażenie robi system osłon i poruszania się, może skuszę się na wstępny zestaw.
Imperium, które starszy kapitan Thrawn wykuwa w miejsce zła, jakie przenika nasze światy, to nie to Imperium, które postanowiliście opuścić.Temu Imperium chętnie służymy.Jesteśmy gotowi za nie zginąć.
Imperialny
Młodszy archiwista

Re: Armada

Postautor: Yako » 03 paź 2014, 12:10

Ale to Star Warsowe jest? Nic nie słyszałem... Zarzuć linkiem, opowiedz kto jest wydawcą...
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Imperialny » 03 paź 2014, 22:09

Imperium, które starszy kapitan Thrawn wykuwa w miejsce zła, jakie przenika nasze światy, to nie to Imperium, które postanowiliście opuścić.Temu Imperium chętnie służymy.Jesteśmy gotowi za nie zginąć.
Imperialny
Młodszy archiwista

Postautor: Keran » 05 paź 2014, 15:11

A żeby nie trzeba było klikać w link - wydawcą są ludzie od X-Winga, czyli Fantasy Flight Games. I tak jak X-Wing jest o starciach eskadr liczących zazwyczaj od dwóch do 5-6 myśliwców/frachtowców, tak Armada będzie o walkach kilku okrętów liniowych (na razie wiemy tylko, że zestaw startowy będzie zawierał jednego niszczyciela oraz dwa statki rebelianckie - Blockade Runnera CR90 i Nebulona), bez pojedynczych myśliwców (ale będą figurki reprezentujące całe eskadry).

Wstępnie wygląda na to, że Armada będzie trochę bardziej skomplikowana od X-Winga. Widziałem parę prezentacji na jutubie, ale w sumie trudno z nich coś wywnioskować, bo tak sobie myślę, że granie samym starterem w Armadę to jak granie samym starterem w X-Winga - nie daje wiarygodnego pojęcia o grze...
- Come on, let's go assemble the cannon fodder.
- That's not what we're calling them, sweetie.
- Not to their faces. What am I, insensitive?
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: Imperialny » 05 paź 2014, 17:14

Niszczyciel to Victory-I, na forach przebąkują coś o Victory-II i Imperial, do zestawu wchodzą jeszcze 2 eskadry, po jednej X-W i TIE
Imperialny
Młodszy archiwista

Postautor: Yako » 12 paź 2014, 12:54

Coś strasznego... :( Serio. Pomysł mi się nie podoba. Były SW Pocketmodel. Ktoś w to jeszcze gra? Czy po X-Wingach też za rok nie będzie śladu, a po Armadzie - za dwa lata? Te gry muszą być strasznie kiepskie, skoro mają tak mały czas "życia".
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Keran » 12 paź 2014, 15:15

Yako pisze:Coś strasznego... :( Serio. Pomysł mi się nie podoba. Były SW Pocketmodel. Ktoś w to jeszcze gra? Czy po X-Wingach też za rok nie będzie śladu, a po Armadzie - za dwa lata? Te gry muszą być strasznie kiepskie, skoro mają tak mały czas "życia".

Nie rozumiem - nie podoba ci się pomysł na "Armadę", czy nie podoba ci się, że będzie nowa gra, bo stare znikają?

W każdym razie, najprostsza odpowiedź jest taka: żadne gry nie wykluczają się wzajemnie. Nie wiem, czy ktoś jeszcze gra w SW Pocketmodel, ale sama gra przestała być wydawana z uwagi na działania właścicieli firmy (którzy chyba trochę zbankrutowali), później zaś firma-matka straciła licencję na SW. Więc ludzie którzy w to grali być może grają nadal. Jeśli gra była dobra (nie wiem, nie grałem), nie widzę powodu, by mieli przestać.

Obecnie licencję na... właściwie wszystko (gry planszowe, figurkowe, fabularne etc.) ma Fantasy Flight Games. FFG to moloch na rynku gier planszowych/figurkowych, za którym stoi potężna kasa i szeregi speców od marketingu. I ci ludzie wiedzą, co robią.
Odpowiadając na pytanie: nie, "X-Wing" nie zniknie, bo świetnie się przyjął (przynajmniej w Ameryce), schodzi jak ciepłe bułeczki i FFG trzepie na nim kasę. I ciągle go rozwija, wypuszczając kolejne modele. Niedawno ogłoszono wprowadzenie trzeciej strony konfliktu - na wzór "Star Wars Empire at War: Forces of Corruption" będą to "zbiry i szumowiny". Więc "X-Wing" ma się dobrze i przynajmniej przez najbliższe parę lat będzie miał się dobrze - dopóki się sprzedaje, dopóki ludzie grają i kupują.
"Armada" nie ma zastąpić "X-Winga", ponieważ - jak pisałem - ma być czymś bardziej skomplikowanym, dla graczy którzy szukają czegoś trochę innego. Nie wątpię, że będą ludzie, którzy przesiądą się z "X-Winga" na "Armadę", bo im bardziej podpasuje, tak samo jak nie wątpię, że będą ludzie, którzy będą zbierać i grać w obie gry.

W skrócie: FFG wiedzą, co robią, i nie wydawaliby gry która zabije inną ich grę.
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: Imperialny » 13 paź 2014, 9:53

Zgadzam się z Keranem, niedawno wyszła instrukcja walki i gra zapowiada się wyśmienicie.
Imperialny
Młodszy archiwista

Postautor: Yako » 15 paź 2014, 11:39

Nie. Chodzi mi o coś trochę innego. Jak weźmiemy planszówki pokroju "Osadnicy z Catanu", albo "Gra o Tron" - to one są i istnieją i można w nie grac cały czas. Cały czas bawią i dają rozrywkę. A takie wszelkie kolekcjonerskie - umierają razem z licencją czy z firmą wydawniczą. Sprowadza się to do tego, że mamy już trzecią (jeśli dobrze liczę) grę ze statkami Star Wars. Wszystkie mają nieco inne zasady, a przede wszystkim - nieco inne figurki. Czy nie może być tak jak z Warhammerem? Wydawany od kilkunastu lat i,pomimo updatów zasad, nadal jakoś jest to jakoś tam spójne.

Teraz pozostaje czekać właśnie na takiego Warhammera (starcia armii) w świecie Star Wars. :)
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Keran » 18 paź 2014, 1:28

Ale czemu od razu "umierają"? Zbierałeś flotę statków, masz ją nadal, nawet jeśli firma upadnie. Jedyna różnica jest taka, że już nie będzie nowych, ale możesz przecież nadal grać tym, co masz. Co cię niby powstrzymuje?
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Następna

Wróć do Gry figurkowe