Gdzie kupić RPG Star Warsowe

"Papierowe": SW RPG D6, d20, FFG...

Gdzie kupić RPG Star Warsowe

Postautor: Darth Destructor » 03 lut 2013, 1:53

Witam macie może jakiś sklem interenetowy gdzie można kupic star warsone RPG O takią serie mi dokładnie chodzi: http://starwars.wikia.com/wiki/Roleplay ... e_Rulebook

Dajcie aders jak wiecie a jak macie to jak sie gra wam ze znajomymi
Nie masz ze mną szans odłóż miecz świetlny/blaster i oddaj się w moje ręce to może tylko Cię zabije
Darth Destructor
Pomocnik biblioteczny

Re: Gdzie kupic RPG Star Warsowe

Postautor: Yako » 03 lut 2013, 10:23

O rany julek! Myślałem, że nikt już się nie bawi w Gwiezdnowojenne RPG! Sądziłem, że zupełnie zostało "zjedzone" przez gry komputerowe oraz wszelkie "uproszczone rpg" - czyli gry figurkowe.

A wracając do tematu: W Polsce nie kojarzę żadnego sklepu gdzie można by podręczniki dostać. Można je ściągnąć z USA albo z UK:

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listin ... dition=new

Nie wiem tylko czy od partnerów Amazona jest wysyłka do PL.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Re: Gdzie kupic RPG Star Warsowe

Postautor: Darth Revan » 03 lut 2013, 10:36

Również bawię się w takie rzeczy, ale nie mam z kim :( Polecam stronę, która jest taką grą [url]Galaxy-pbf.pl[/url]

Poza tym jest nowy podręcznik do SW RPG, niedawno wyszedł.
http://www.gwiezdne-wojny.pl/rpg.php
Osobiście również piszę swój własny :D
"Only I have been both Jedi and Sith and found clarity in the Force."
Obrazek
Awatar użytkownika
Darth Revan
Młodszy archiwista

Re: Gdzie kupić RPG Star Warsowe

Postautor: BlueCze » 05 lut 2013, 15:52

Niestety jeśli chodzi o "papierowe" RPG to SW muszą się schować przed Warhammer'em. Jednak jeśli spolszczą tą nową grę to chętnie zakupię i pogram :D (niby znam angielski, ale nie chce mi się tłumaczyć wszystkiego)
"Don't try! Do, or do not. There is no try." - Yoda
Awatar użytkownika
BlueCze
Researcher

Postautor: Yako » 06 lut 2013, 9:35

Wiesz ze spolszczaniem i wydawaniem tego w Polsce jest problem. Otóż w Polsce "papierowe" RPG sprzedają się baaaardzo słabo. Magazyn o RPG wydawany przez Portal "Gwiezdny Pirat" miał nakład 1000 sztuk i został zlikwidowany bo to się nie sprzedawało. Najlepiej sprzedający się polski RPG, czyli Neuroshima od tego samego wydawcy, 1 edycja i edycja 1.5 (wraz ze wszystkimi kolekcjonerkami) sprzedała się w 4 tys. egz (gdzieś słyszałem - to dotyczy tylko podstawki), a D&D 3ed. sprzedało się w, bodaj, ponad 40 tyś. egz. I to jest jedyny system RPG, który przyniósł dla wydawcy realny zysk.

Nie pamiętam skąd sa te dane. Mogą być fałszywe, ale jakoś takie liczby mi się wryły w pamięć jak coś czytałem kiedyś.

Cała nadzieja w nadchodzacych Star Wars - wtedy może się rynek rozrusza i wydane zostanie coś po Polsku.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: BlueCze » 06 lut 2013, 15:30

A wszystko wina komputerów :( Kiedyś więcej ludzi zajmowało się RPG i nagle wszystko wymarło. To smutne. Młodzież woli gry komputerowe od "papierowych", często nie wiedząc nawet co tracą a starzy spoważnieli i przestali się tym interesować. Teraz RPG są tylko dla "wybranych". Mam jednak nadzieję, że moda na RPG powróci.
"Don't try! Do, or do not. There is no try." - Yoda
Awatar użytkownika
BlueCze
Researcher

Postautor: NLoriel » 07 lut 2013, 11:17

Rozmaite podręczniki do RPG pojawiają się od czasu do czasu na Allegro - warto sobie ustawić obserwowanie po słowach kluczowych z powiadomieniem mailowym. Ceny Saga Edition potrafią być różne - od przyzwoicie niskich, po śmiesznie wysokie.
Podręcznik podstawowy do starej wersji d20 jest do kupienia w ISA: http://isa.pl/k12-Star-Wars-RPG-Ang.html wraz z kilkoma dodatkami.
Ja tymczasem cały czas pogrywam z powodzeniem w "starego" i najbardziej elastycznego d6 w wersji (przeważnie) R&E. Ostatnio nawet Pani Admirałowa się zachęciła :)
Awatar użytkownika
NLoriel
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: cwany lis » 08 lut 2013, 0:43

Mam wszystko w wersji elektronicznej - sourcebooki WEG'u to istne perełki. Nowszych edycjom innych wydawnictw nie przyglądałem się zbytnio.
Awatar użytkownika
cwany lis
Starszy researcher

Postautor: Keran » 14 lut 2013, 15:00

BlueCze pisze:A wszystko wina komputerów :( Kiedyś więcej ludzi zajmowało się RPG i nagle wszystko wymarło. To smutne. Młodzież woli gry komputerowe od "papierowych", często nie wiedząc nawet co tracą a starzy spoważnieli i przestali się tym interesować. Teraz RPG są tylko dla "wybranych". Mam jednak nadzieję, że moda na RPG powróci.

Nie jestem pewien, na ile ta interpretacja jest prawidłowa. Moja podstawówka przypadła na drugą połowę lat 90, wszyscy moi kumple mieli komputery, ja też, a mimo to wsiąkliśmy w erpegi.
Inna sprawa, że wtedy w kioskach można było znaleźć "Magię i Miecz", potem choćby "Portal" i "Gwiezdnego Pirata" - a teraz same internetowe fanziny, więc jak ktoś nie wie o istnieniu erpegów, i nikt znajomy mu o nich nie powie, to sam się na nie nie natknie...
- Come on, let's go assemble the cannon fodder.
- That's not what we're calling them, sweetie.
- Not to their faces. What am I, insensitive?
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: Yako » 20 lut 2013, 0:25

Oj myślę, że to jest także dość "mroczne" przypuszczenie. Tyle się mówi, że lata 90. to była "złota era" RPGów i wychodziły gazetki takie jak przytoczone wyżej. Ale... jak nie wiedziało się czego szukać, to się tych gazet nie widywało na półkach. Ja się wciągnąłem w RPG około 1999 roku, a gazety odkryłem dopiero sporo później. Czytywałem w zasadzie tylko "Gwiezdnego Pirata" i to też jak się trafił. Zatem, Keran, to nie jest tak, że teraz "trudniej odkryć hobby". Idę do kina na Hobbita, wracam d domu, załóżmy - pod wrażeniem projekcji i zaczynam googlać. Wyjdą mi gry komputerowe osadzone w tym świecie, wyjdą mi strony wszystkich geeków, którzy płynnie mówią po elficku i wyjdą mi tez informacje o papierowych RPG jakie dzieją się w tym świecie i podobnych. Te wszystkie gazety zniknęły nie dlatego, że wymarło jakieś pokolenie czy nie ma na nie chętnych. Tylko internet przejął rolę "gigantycznej gazety" na temat RPGów.
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Następna

Wróć do Gry fabularne