Sprzedam podręczniki do Star Wars RPG

Kupię, sprzedam, zamienię

Sprzedam podręczniki do Star Wars RPG

Postautor: Keran » 23 cze 2014, 14:21

Mam podręczniki do gry fabularnej Star Wars RPG d20 (system Wizards of the Coast, mechanika bardzo podobna do trzeciej edycji Dungeons and Dragons). Podręczniki są po angielsku, o ile wiem nikt tego po polsku nie wydał.

Chodzi o:
- Podręcznik główny (Star Wars RPG Core Rulebook, wydanie pierwsze)
- dodatek o czasach Rebelii (Rebellion Era Sourcebook)
- dodatek o sekretach Ciemnej Strony (Dark Side Sourcebook)

Wszystkie trzy w twardej oprawie, wszystkie trzy w stanie bardzo dobrym - były używane latami na sesjach, ale ostrożnie i z benedyktyńskim namaszczeniem. ;-)
Najchętniej sprzedałbym je w pakiecie, żeby się nie rozdrabniać. Cena do ustalenia. Na terenie Warszawy mogę dostarczyć osobiście, lub zapakować w papier śniadaniowy i anonimowo zostawić na wskazanym dworcu. Poza Warszawą przesyłka pocztą lub jakkolwiek się umówimy.

Podsumowując, RPG są bardzo fajną rozrywką, wciąż gram, ale akurat te starwarsowe podręczniki od ładnych paru lat tylko stoją na półce i zbierają kurz, więc gdyby znalazł się jakiś entuzjasta, chętnie puszczę je w obieg.
- Come on, let's go assemble the cannon fodder.
- That's not what we're calling them, sweetie.
- Not to their faces. What am I, insensitive?
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Re: Sprzedam podręczniki do Star Wars RPG

Postautor: Yako » 06 sie 2014, 15:35

Ten główny, to taki w kwadratowym formacie, z vaderem na okładce?
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Keran » 24 sie 2014, 12:54

Sorry, że dopiero teraz odpisuję, miałem kociokwik na głowie ostatnio...

Nie, podręcznik, na okładce którego jest portret Vadera to inny system RPG, jeszcze starszy, wydany przez West End Games - wygląda o tak:
http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140307035507/ru.starwars/images/1/15/SW_The_RPG_2nd_Edition.jpg

To co ja mam na sprzedaż wygląda tak (podręcznik główny):
http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/moICyQ3wjZXxDE43Gj56l5g.jpg
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: Yako » 31 sie 2014, 15:25

Myslałem o tym: http://static.intelimedia.pl/sub/Star-W ... 15401.jpeg :)

To SW d20 i jest Vader... :)
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Keran » 02 wrz 2014, 1:11

Aaaa, dobra. To tak:
Mój podręcznik to jest pierwsze wydanie od WotC, z systemem d20 prawie takim samym, jak w trzeciej edycji Dungeons & Dragons.
To z Vaderem to jest "Saga Edition", ukazało się w tym samym okresie co czwarta edycja Dungeons & Dragons, i ma te same zmiany zasad, co w wypadku D&D - uproszczone, ujednolicone (w wypadku D&D wyglądało to trochę tak, że mechaniczne wszystkie klasy stały się niemal identyczne, tzn mag miał czary a wojownik specjalne ciosy, ale czary i specjalne ciosy działały na tych samych zasadach), i bardzo ale to bardzo przystosowane do grania z figurkami (miniatures). Czyli niemalże zrobili z gry fabularnej banalnego bitewniaka. (Banalnego, w sensie - prostego i nudnego).
To wszystko wiem trochę z drugiej ręki - przeglądałem podręcznik 4ed D&D, rozmawiałem z ludźmi którzy w to grali, ale sam nie miałem okazji. Ale i opinie w sieci były nieprzychylne. Czy Saga Edition również do tego stopnia się nie udała - nie wiem, bo nawet nie znam nikogo, kto by w nią grał.
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Postautor: Yako » 03 wrz 2014, 12:10

Dokładnie tak. Wyszedł Miniatures - zarówno w wersji D&D jak i Star Wars. MIniatures było super. Grałem, miałem zestaw startowy - ale niestety poległem na kolekcjonerskiej części tego przedsięwzięcia. Pisałem kiedyś - że bardzo nie lubię wszelkich kolekcjonerek - gdzie po chwili okazuje się, że Twoja armia jest do niczego, bo ktoś wydał więcej kasy na najnowsze boostery, albo siedzi w sieci i czyta nowe "upgrade'y" zasad... Ale ja nie o tym. Poprzestańmy na tym, że Miniatures było całkiem fajne (zarówno to Star Wars Miniatures, jak i w wersji DnD).

I w 2007 wyszedł podręcznik do RPG. Miałem to w rękach i naprawdę - była to gra figurkowa, tylko bez figurek - choć można było je oczywiście dokupić. Podręcznik służył, ni mniej ni więcej, tylko do dodania jakiegoś elementu fabuły do bitewnika... :) Może epickich przygód i kampanii nie dało się w tym systemie prowadzić, ale na pewno dało się poprowadzić fajną "jednostrzałówkę".
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: Keran » 04 wrz 2014, 17:24

No tak. No to pierwsze edycja SW, ta którą mam, była bardzo klasyczną grą fabularną. Jak ktoś chciał wzbogacić sesje o figurki, to rzecz jasna mógł, ale nie był to niezbędny element gry.
Awatar użytkownika
Keran
Starszy researcher

Wróć do Handele