Słowa Vitiate

Jak przetłumaczyć (cośtam)?

Słowa Vitiate

Postautor: ™ℓσя∂ ιηqυιѕιтσя™ » 13 mar 2014, 19:33

"My life spans millennia. Legions have risen to test me. […] My ascendance is inevitable. A day, a year, a millennium—it matters not. I hold the patience of stone and the will of stars."
Everything you can, will never be enough !
Awatar użytkownika
™ℓσя∂ ιηqυιѕιтσя™
Archiwista

Re: Słowa Vitiate

Postautor: Mario » 13 mar 2014, 20:48

"Żyję od wieków. Wielu starało się stawić mi czoła. [...] Moja transcendencja (ascension to coś w stylu obwołania się bogiem; do słownie jest to (wniebo)wstąpienie, ale tu średnio pasuje) jest nieunikniona. Dzień, rok, tysiąclecie - to bez znaczenia. Jestem cierpliwy jak skała i mam wolę gwiazd."

W skrócie chodzi o to, że Imperator stał się tak potężny i bliski nieśmiertelności, że jego egzystencja stała się czymś zupełnie innym od życia zwykłych istot - nie odczuwał emocji, upływu czasu, mógł czekać przez miliony lat i poświęcić całe życie w galaktyce dla swego ostatecznego planu - zostania bóstwem władającym odrodzonym wszechświatem. Idea nieco abstrakcyjna, ale osoba z takimi ambicjami ma nieco zaburzone postrzeganie rzeczywistości :) Osobiście Imperator kojarzy mi się w pewien sposób ze Żniwiarzami z uniwersum Mass Effecta - przekonani o swojej wszechmocy i nieomylności, zdolni dokonywać zniszczeń na niewyobrażalną skalę.
Mario
Strażnik Biblioteki
Strażnik Biblioteki

Re: Słowa Vitiate

Postautor: ™ℓσя∂ ιηqυιѕιтσя™ » 14 mar 2014, 20:30

Dzięki ;)
Ogólnie bardzo ciekawi mnie ten Imperator może być i wzorem żeby nie wątpić w swoje umiejętności, nie bać się. Bo strach przecież jest naszą wyobraźnią. Wyobrażamy sobie to co może w ogóle się nie stać. Stąd cytat "You stand there because I allowed, because I do not fear" coś w tym stylu :P
Świetny strateg oraz przez tysiące lat stwarzał Imperium Sithów czekając na odpowiedni moment. A jego poddani byli przekonani zwycięstwa bo wierzyli jaką Imperator ma siłę. Sam Mistrz Jedi Tol Braga tak mówił że jest super, mocno potężny. Nie widzę tego w jego ostatniej walce lecz gdy w swojej fortecy się zmierzył z 3 Jedi ta ostatnia fala błyskawic mocy była imponująca :)
Jak coś o nim jeszcze ciekawego wiesz to pisz bo bardzo mnie ciekawi to ;D
Everything you can, will never be enough !
Awatar użytkownika
™ℓσя∂ ιηqυιѕιтσя™
Archiwista

Wróć do Tłumaczenia