Lordowie Sithów i Tarkin

Ponad 200 książek osadzonych w świecie Star Wars.

Lordowie Sithów i Tarkin

Postautor: Kaszan21 » 10 lis 2015, 20:12

Witam, ostatnio w księgarni natknąłem się na 2 książki z uniwersum star wars, chodzi mi o książkę Paula S. Kempa "Lordowie Sithów" i Jamesa Luceno "Tarkin". Już dość dawno nie czytałem książki ze świata gwiezdnych wojen i chciałem zasięgnąć opinii osób które przeczytały już wyżej wymienione powieści, czy warto przeczytać? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kaszan21
Researcher

Re: Lordowie Sithów i Tarkin

Postautor: KyleKatarn » 10 lis 2015, 20:38

Też mam ten dylemat. Ja zacząłem czytać Tarkina i książka była tylko o Tarkinie i myśleniu w Imperium.

P.S. zacząłem tylko kawałek.
KyleKatarn
Młodszy archiwista

Postautor: JediPrzemo » 19 lis 2015, 11:41

Tarkin jest nudny. Czuć w nim, ze był pisane na zamówienie i na siłę, a nie z pasji. Dla mnie to był zawód, zwłaszcza po świetnym Darth Plagueisie tego samego autora.
Za to Lordowie spodobali mi sie i udało im się mnie wciągnąć, co było zaskoczeniem dla mnie bo do tej pory książki Kempa w SW były dla mnie mocno średnie
JediPrzemo
Pomocnik biblioteczny

Postautor: Yako » 08 gru 2015, 14:39

Musze napisać recenzję Tarkina i zrobić o tym filmik... LEDWIE to skończyłem. To jest nudne, przegadane i zwyczajnie słabe. Looknąłem na recenzję na Bastionie i po prostu nie rozumiem jak tamta ocena może być tak bardzo pozytywna... Tarkin jest właściwie nie do czytania. Mam wrażenie, że Luceno dostał z Lucasfilm Group zamówienie na książkę, napisał opowiadanie, żeby im pokazać, oni to klepnęli i powiedzieli zrób z tego książkę... No i dodał masę bełkotu...
Nie polecam treści... Choć wydana jest pięknie. Uroboros się spisał!
Yako
Kapituła Biblioteki
Kapituła Biblioteki

Postautor: 260858 » 05 maja 2016, 19:46

Mam wrażenie, że ,,Lordowie Sithów" to książka do bardzo luźnego (że tak się wyrażę) czytania. Jest to przyjemna przygodówka, czyta się ją dosyć wartko. Jednak nie domyka ona wielu wątków, a jeśli już to robi, to dosłownie je ucinając.

Z kolei ,,Tarkin" to chyba zupełne przeciwieństwo, książka nie do przyjemnego czytania przed snem lub w kolejce, a do rozważania, analizowania i zagłębiania się w psychikę głównego bohatera. Nie jest ona ani o wewnętrznych zmaganiach Imperium, ani o przygodach Wilhuffa Tarkina (w każdym razie nie takich, jak buntowników z Ryloth). To coś pomiędzy, przez co może sprawiać wrażenie nijakiej.

Jeśli chodzi o ,,nowy" kanon, to na chwilę obecną nie ma zbyt dużego wyboru. Ja jednak czekam na ,,Bloodline", a w zasadzie czekam aż skończę czytać ,,Kompanię Zmierzch", by zamówić ją z zagranicy. Najważniejsze wydarzenia z ,,Lordów Sithów" można omówić w dłuższym poście, natomiast ,,Tarkin" jest raczej przeznaczony dla fanów tej postaci, która zbyt wiele emocji po sobie nie okazuje, podobnie jak sama książka. O ile jestem za zmianami w kanoniczności Gwiezdnych Wojen, tak te książki, jako pierwsze, nie są ich najlepszą wizytówką.
Awatar użytkownika
260858
Pomocnik biblioteczny

Postautor: Corran Horn » 16 paź 2016, 9:43

,,Tarkin" był dosyć nudna książką nie licząc opisów młodości Tarkina.
Corran Horn
Pomocnik biblioteczny

Wróć do Książki